Certifikáty

BIOLOGICKÁ KOSMETIKA, DŮSLEDNÝ ZÁVAZEK

V roce 1989 francouzská podnikatelka Nathalie Gueneau s mimořádnou vášní pro botaniku a přírodní záležitosti během cesty do Chile osobně vyzkoušela poté, co utrpěla vážné popáleniny rtů, léčebné a regenerační vlastnosti oleje z růže muškátové Affinis Rubiginosa.

Jde o lesní varietu růže šípkové, která roste v čistém prostředí náhorní plošiny ve střední a jižní části Chile.

Z plodů této rostliny se získává olej, který se vyznačuje mimořádně bohatým výskytem esenciálních mastných kyselin. Nathalie Gueneau byla v kontaktu s týmem vědců z Ústavu farmaceutické chemie na univerzitě Concepciòn, kteří v 80. letech upozornili a dokázali dermokosmetické vlastnosti růže muškátové.

Právě to vedlo ke vzniku společnosti Italchile, jejímž cílem je rozvoj produkce oleje z tohoto druhu růže pomocí přírodních metod a se zachováním výjimečných vlastností a ve formě „extra panenského“ oleje, což umožňuje produkci přírodní biokosmetiky v biokvalitě s vysokým terapeutickým potenciálem. 

Díky chilské pobočce je společnost Italchile schopna kontrolovat celý proces výroby oleje z růže muškátové, od sklizně až po sušení, od extrakce až po transformaci.

certifikát, ecocert

Celková preciznost biologické kosmetiky je pro společnost Italchile trvalým závazkem, který existuje už od roku 1995 kdy společnost obdržela první certifikaci.

Jako první získala certifikaci růže muškátová (jako absolutně exkluzivní na světovém trhu) – hlavní složka produktů společnosti Italchile – a potom stále větší počet produktových řad a jednotlivých výrobků. Od podzimu roku 2006 mají biologický certifikát veškeré kosmetické výrobky firmy Italchile.

Bio olej z růže muškátové je získáván lisováním zastudena v čilské pobočce společnosti Italchile a je vyráběn exkluzivní metodou dynamizace, která umožňuje zachování a uchování jeho přirozené energie.

Od roku 1989 společnost Italchile zahájila proces biologické certifikace oleje z růže muškátové – nejprve v Jižní Americe a posléze (od roku 1996) certifikátem pro biokosmetiku – ECOCERT, která je už řadu let nejautoritativnější kontrolní a certifikační institucí v oblasti ekologických témat působící v 80 zemích světa. V září roku 2002 jako první zavedla závazný protokol pro certifikaci ekologické a biologické kosmetiky, který je platný a uznávaný na mezinárodní úrovni a který byl jako jediný protokol vypracovaný po dohodě s vládní institucí (francouzským ministerstvem průmyslu). Je jediným publikovaným protokolem (ve Francii) v oficiálním tisku a je podroben kontrole kvality.

Certifikace ekologické a biologické kosmetiky (na etiketě) se uděluje pouze produktům, které splňují následující kritéria:

•  Nejméně 95% rostlinných složek je certifikovaného biologického původu.

•  Nejméně 95% finálního produktu (včetně vody) tvoří složky přírodního původu.

•  Nejméně 10% finálního produktu (včetně vody) tvoří složky certifikovaného biologického původu.

Certifikace se uděluje na základě efektivního prověření výrobků provedeného specializovanými odborníky v oblasti kosmetické technologie.

Není povoleno: použití konzervantů a umělých parfémů, barviv, testování na zvířatech.

Výrobky neobsahují: parabeny, phenoxyethanol, PEG-PPG, ropné deriváty.

Také obaly by měly odpovídat přesným ekologickým kritériím.

Společnost Italchile absolvovala všechny etapy procesu ke „kompletním biologickým výrobkům“. Už první produktové řady společnosti Italchile, Mosqueta’s® e Omegarosa®, obsahovaly jako hlavní složku biologicky certifikovaný olej z růže muškátové.

Všechny produktové řady Mosqueta’s mají od září roku 2002 certifikát, že vyhovují těmto přísným kritériím.

Používáním oleje v biokvalitě získáte jistotu, že výrobek je kontrolovaný ve všech fázích výroby, od původu (semínek) až po distribuci.

Certifikace biologického produktu poskytuje záruku čerstvosti, originality, naprosté nepřítomnosti chemických látek – a tudíž větší efektivity.